جهت انتقال داده به نرم افزار داینامیک تریدر (Dynamic Trader) مراحل زیر را دنبال کنید:

تبدیل دیتا به فرمت متا استاک

انتقال مستقیم داده های اسکی (فایل های csv و txt) به نرم افزار داینامیک تریدر، مشکلاتی را ایجاد می کند و نرم افزار داینامیک تریدر، داده های ورودی را با بازه های زمانی متفاوتی می شناسد. بنابراین برای پیشگیری از مشکلات بعدی، ابتدا داده های خود را با استفاده از نرم افزار Vania AMC به فرمت متا استاک تبدیل نمایید.

برای دریافت راهنمای تبدیل داده های اسکی (فایل های csv و txt) به فرمت متااستاک (MetaStock) می توانید از نرم افزار رایگان تبدیل داده اسکی به متا استاک وانیا استفاده نمایید. در صورتی که چند بار در روز اقدام به آپدیت داده های مختلف می کنید، جهت تسریع در امر تبدیل داده ها و برای جلوگیری از تنظیمات مجدد، می توانید نسخه اشتراک ویژه را تهیه نمایید.

برای آشنایی با نرم افزار و روش استفاده آن، راهنمای کاربری نرم افزار Vania AMC را مطالعه نمایید. همچنین برای دانلود و نصب این نرم افزار می توانید راهنمای نصب و راه اندازی نرم افزار Vania AMC را مطالعه نمایید.

انتقال داده تبدیل شده به نرم افزار داینامیک تریدر

ابتدا نرم افزار داینامیک تریدر را باز کرده و در پیام Connect to esignal کلید No را کلیک نمایید.

انتقال داده به داینامیک تریدر - مرحله 1

سپس همانند شکل فوق، به منوی File رفته و بر روی زیرمنوی Portfolio Manager کلیک نمایید تا پنجره ای به شکل زیر باز شود.

انتقال داده به داینامیک تریدر - مرحله 2

در این پنجره بر روی کلید New کلیک نمایید تا پنجره ای شبیه شکل زیر باز شود. سپس در قسمت 1، Data Type، بر روی فلش کلیک نمایید و از منوی باز شده مقدار MetaStock new (symbol) را انتخاب نمایید.

انتقال داده به داینامیک تریدر - مرحله 3

حال از قسمت 2، Drive، درایوی که دیتای خروجی متا استاک از نرم افزار Vania AMC قرار دارد را انتخاب نمایید. سپس از قسمت 3، Folder، پوشه ای که دیتای متا استاک درون آن است را انتخاب نمایید. پس از انتخاب پوشه در بخش وسط، Charts available to add، لیست فایل های موجود نمایش داده می شود (شکل زیر).

انتقال داده به داینامیک تریدر - مرحله 4

حال در صورتی که می خواهید در این پرتفو تمامی نمادها را اضافه کنید از کلید Add All استفاده نمایید. در غیر این صورت نمادهایی که می خواهید اضافه شوند را با گرفتن کلید کنترل و کلیک بر روی هر یک انتخاب نموده و سپس کلید Add را کلیک نمایید.

نکته: می توانید با دابل کلیک بر روی نام هر نماد مستقیما آنرا به لیست پرتفو اضافه کنید.

انتقال داده به داینامیک تریدر - مرحله 5

ذخیره پورتفو

حال بر روی کلید Save Portfolio As کلیک نمایید تا پنجره جدیدی به شکل زیر ظاهر شود.

انتقال داده به داینامیک تریدر - مرحله 6

در این پنجره ابتدا نام پورتفو را در قسمت New Portfolio Name وارد کرده و سپس بر روی OK کلیک نمایید. پس از بازگشت به پنجره قبلی پیامی مبنی بر ذخیره پورتفو به شکل زیر ظاهر می شود.

انتقال داده به داینامیک تریدر - مرحله 7

پس از بسته شدن پیام بر روی کلید Close کلیک نمایید. با بازگشت به پنجره اصلی Portfolio Manager همانند شکل زیر قادر به مشاهده پرتفوی ذخیره شده خود هستید. حال بر روی Close کلیک نمایید تا به پنجره اصلی داینامیک تریدر باز گردید.

انتقال داده به داینامیک تریدر - مرحله 8

نکته: شما می توانید هر تعداد پرتفو با دسته بندی های دلخواه به عنوان مثال بر اساس سهام، شاخص، روزانه، هفتگی، ماهانه، گروه معاملاتی و … تشکیل داده و هر یک را با نام دلخواه خود ذخیره نمایید.

نکته: شما می توانید با انتخاب نام پرتفو و سپس فشردن کلید Edit، هر گاه که لازم داشتید نمادهای جدیدی به پرتفوی خود اضافه نموده و یا از آن حذف نمایید.

باز کردن چارت جدید در داینامیک تریدر

برای باز کردن چارت جدید در داینامیک تریدر در صفحه اصلی بر روی آیکن C مطابق شکل زیر کلیک نمایید یا به منوی فایل رفته و زیرمنوی New Chart را انتخاب نمایید.

نکته: می توانید با فشردن همزمان کلید کنترل و کلید N، فرم چارت جدید را باز نمایید.

انتقال داده به داینامیک تریدر - مرحله 9

پس از باز شدن فرم چارت جدید (شکل زیر)، ابتدا از قسمت Portfolios نام پرتفوی ذخیره شده را انتخاب نمایید. سپس از لیست وسط نام نماد موردنظر را انتخاب نموده و سپس بر روی OK کلیک نمایید.

انتقال داده به داینامیک تریدر - مرحله 10

حال به صفحه اصلی نرم افزار داینامیک تریدر بازگشته و در صورت تکمیل صحیح مراحل، نمودار نماد را مانند شکل زیر مشاهده خواهید کرد.

انتقال داده به داینامیک تریدر - مرحله 11

تبریک! مراحل انتقال دیتا به پایان رسید. امیدواریم تحلیل خوبی داشته باشید.

برای یادگیری روش استفاده از ابزارهای مختلف نرم افزار داینامیک تریدر در وب سایت CyclicalWaves اینجا کلیک نمایید.